contact-us צור קשר

ליצירת קשר

השאירו פרטים וביחד נמצא את האיזון


  תחלואה כפולה

  מה זה בעצם תחלואה כפולה?

  ראשית נבין מהי תחלואה כפולה. המונח מתייחס למקרים בהם האדם סובל מהתמכרות לצד קיומה של בעיה פסיכיאטרית מסוימת. כך למשל התמכרות לסמים לצד דיכאון או הפרעת אישיות. השימוש בחומרים מסוכנים מגביר את הסיכון והטיפול נדרש בשני המישורים, בצורה משולבת. ההתמכרות יכולה להיות לחומרים אסורים, לאלכוהול, לפעילות מסוימת כמו הימורים למשל. הבעיה הפסיכיאטרית יכולה להיות למשל חרדה, הפרעת OCD ועוד. לעתים ההתמכרות מוחלשת לאור הבעיה הפסיכיאטרית ומה שעלול להוביל למצבים בהם המטופל לא מקבל מענה טיפולי הולם. לא כל מסגרות הטיפול מציעות טיפול משולב אמיתי, ולכן קורה לא אחת שמי הסובלים מתחלואה זו לא מקבלים מענה ראוי, ומצבם מידרדר.

  הטיפול בתחלואה כפולה

  על מנת לטפל כראוי במצבי תחלואה כפולה חשוב לטפל בה כמכלול. יש מי שמציעים טיפול שלב אחר שלב במסגרתו ניתן טיפול להתמכרות, ולאחר מכן מטפלים בבעיה הנפשית פיסכיאטרית. יש בכך חיסרון והוא שכאשר מטפלים בבעיה הפסיכיאטרית לא מטפלים יותר בהתמכרות, ולכן עלולה להתרחש הידרדרות וחזרה להתמכרות עצמה. יש מקומות אשר מציעים טיפול במקביל אך נפרד. יש טיפול להתמכרות והוא נפרד מהטיפול הנפשי, ולכן נמצאים בתמונה שני מטפלים שלא מכירים אחד את השני. אם כן, שתי האפשרויות הן לא אידיאליות ולכן נדרשת תוכנית טיפולית ייעודית המטפלת במקביל ובאותו מרכז טיפולי בשני הערוצים.

  מרכז טיפולי מוביל

  בכדי לסייע למי שסובלים מתחלואה כפולה בצורה איכותית וטובה נדרש להציע תוכנית טיפולית עבור שני הדברים תחת כפפה אחת. במסגרת טיפול כזו עבור תחלואה כפולה ניתן להגיע להישגים ולשים מאחור את ההתמכרות, כמו גם הקלה במצב הנפשי הפסיכיאטרי גם אם לא פתרון מלא. חשוב מאוד לתמוך במטופל בסביבה מתאימה עם אנשי הצוות הנכונים ואבחון מדויק. בכדי לעשות זאת בצורה הנדרשת תוכלו לפנות אל רוח ים – פרובנס שהינו מרכז טיפולי רב סגולות המציע רופאים מוסמכים אשר יבצעו אבחון ויבנו תוכנית טיפול בהתאמה אישית למטופל הסובל מהתחלואה. המרכז מאויש על ידי צוותי רפואה, מטפלים וכל התשתית הנדרשת על מנת לספק פתרון ותוכנית טיפולית שלמה ומלאה מא' ועד ת'.

  תחלואה כפולה פרטי

  תחלואה כפולה פרטי

  מסגרת טיפולית עבור תחלואה כפולה פרטי מביאה עמה יתרונות רבים, אשר מקנים למטופל תשתית טובה על מנת להתגבר על התמכרות וכדי להקל על מצבו הנפשי. ניתן לעשות זאת תוך פנייה למרכזי טיפול פרטיים אשר מציעים גם צוות טיפולי איכותי, מענה מיידי ודיסקרטיות. ריכזנו לפניכם את כל מה שצריך לדעת על מנת להתחיל מהלך טיפולי כזה. תוכלו לעשות זאת עוד היום ללא חשש, מבלי לדחות את הטיפול ולהביא להידרדרות במצב. עם צעד אחד פשוט ניתן לעשות כברת דרך ולהביא לשיפור משמעותי באיכות החיים.

  תחלואה כפולה פרטי – תוכנית טיפולית

  התוכנית הטיפולית עבור תחלואה כפולה פרטי כוללת בניית תוכנית טיפול. התוכנית כוללת הן היבטים שונים רפואיים ותרופתיים, על מנת להביא להפחתת ההתמכרות והשתחררות לחלוטין ממנה, בד בבד עם טיפול בבעיה הפסיכיאטרית. הטיפול כולל גם רובד אישי טיפולי של אחד על אחד אל מול המטפל, גם רובד של טיפול תרופתי וגם רובד של טיפול קבוצתי תומך. לא בהכרח עבור כל מטופל יכללו כל הרבדים באותו מינון ובאותו השלב, ופה נכנס לתמונה הרופא המקצועי שמבצע אבחון ומקבל החלטות לגבי רכיבי התוכנית ומדידת התקדמות. ניתן להרכיב תוכנית טיפול מותאמת כמו כפפה למטופל וכזו שמובילה אותו צעד אחר צעד בכיוון הנכון אל עבר ההצלחה.

  היתרונות

  יש יתרונות רבים עבור טיפול תחלואה כפולה פרטי. היתרון הבולט הוא זמינות הרופאים והמקומות, כמו גם הדיסקרטיות שחשובה מאוד עבור מטופלים רבים. הטיפול ניתן במרכז תומך ומכיל באווירה משפחתית, והוא מחבק את המטופלים ומאפשר להם להביא לידי ביטוי את עצמם, להציף קשיים, לחזק רובד טיפולי ולהיות מכווני מטרה. ועל מנת לבצע את הצעד הראשון בתהליך זה תוכלו לפנות ללא כל חשש למרכז רוח ים – פרובנס, אשר מציע קשת של תוכניות שיקום וטיפול עבור התמכרות, מצבים פסיכיאטריים שונים ועוד. המקום מאויש על ידי טובי הצוותים הרפואיים ורופאים מוסמכים. תחת פיקוח וביצוע של כל השלבים הנדרשים ניתן להגיע לתוצאות אמיתיות ויציבות, ולשפר משמעותית את איכות החיים, ולהגיע לתחושת הקלה נפשית שהיא חשובה ביותר.

  אשפוזית תחלואה כפולה

  אשפוזית תחלואה כפולה

  מסגרת טיפולית של אשפוזית תחלואה כפולה דרושה כאשר מצב התחלואה הוא כזה אשר נדרש לאשפז על מנת לעצור הידרדרות במצבו של המטופל. חשוב לציין כי האשפוז הינו לא בכפייה והוא דורש הסכמה של המטופל ושיתוף פעולה שלו. תחת פיקוח משרד הבריאות האשפוזית מאפשרת שיפור במצבו של המטופל על מנת לאפשר לו להמשיך במסגרת טיפולית שאיננה אשפוז. אנשי צוות מוסמכים עובדים במסגרת זו והם מעניקים את כל הטיפול הדרוש על מנת להיטיב עם המטופל ולאפשר לו לבצע התקדמות.

  המטרה של אשפוזית תחלואה כפולה

  על מנת לשפר את מצבו של החולה ולאפשר לו להגיע למצב שבו לא נדרש אשפוז הרי שחשוב לעבור בתהליך האשפוז את השיפור הנכון. לעתים ישנם מצבים של התמכרויות המובילים לקשיים נפשיים חזקים, חוסר יכולת לתפקד, מחסור במזון לגוף ונוזלים, ואלמנטים נוספים אשר חשוב מאוד לפקח ולבצע בקרה תחת אשפוז לתקופת זמן קצובה. ללא מתן טיפול רפואי ראוי הדבר עלול להווה סכנה לחולה ולהידרדרות חריפה במצבו. המטרה של אשפוזית תחלואה כפולה היא היא לאפשר לאדם הסובל מתחלואה כפולה להיות במצב בו הוא לא צריך אשפוז, ולהמשיך את תוכנית הטיפול תחת המדרג המתאים ובמסגרת הנכונה עבורו.

  היכן מומלץ לקבל טיפול?

  ניתן לקבל טיפול אשפוזי מתאים לא בכפייה של אשפוזית תחלואה כפולה במרכז אשר מעניק טיפול כזה, ומחזיק מכשור רפואי, ציוד וצוות רופאים מיוחד אשר עבר הכשרה מתאימה. הטיפול ניתן תחת כיבוד, אווירה נעימה וכל מה שדרוש על מנת לספק את ההתקדמות הדרושה. חשוב לציין כי מבוצע אבחון ויש את כל התשתית על מנת לאפשר את האשפוז בצורה מכבדת, והכל כאמור תחת הסכמתו של המטופל. מסגרת טיפולית כזו ניתן למצוא במרכז רוח ים – פרובנס. מדובר במתחם רפואי קהילתי אשר מציע את כל התשתית הדרושה לשם כך, את מיטב הצוותים הרפואיים וכל הידע והניסון הדרושים על מנת להתגבר על הקושי ולאפשר למטופל להגיע לשלב שבו הוא יכול להמשיך הליך שיקומי, שלא תחת אשפוז. ניתן להתחיל תהליך כזה תוך פנייה ראשונית לצוות בשיחת טלפון או הגעה פיזית – ומשם תינתן הדרכה והסברים לגבי כל מה שדרוש.

  טיפול בתחלואה כפולה

  טיפול בתחלואה כפולה

  מסגרות טיפול כיום מציעות טיפול בתחלואה כפולה שהוא אפקטיבי ומאפשר למטופל לעצור הידרדרות. מערך הטיפול כולל טיפול בהתמכרות עצמה ובבעיה פסיכיאטרית, כך ששילוב הטיפול בין השניים מהווה אבן יסוד חשובה בתשתית הגישה הטיפולית. הטיפול כולל גם טיפול ספציפי להתמכרות באמצעות חומרים חלופיים, טיפול התנהגותי וקבוצות תמיכה. וברובד של הבעיה הפסיכיאטרית והנפשית ניתן טיפול מתאים שיכול לכלול תרופות, פגישות עם פסיכיאטר ופסיכולוג, טיפול בפסיכודרמה וכלים רבים נוספים אשר מהווים חלק מתוכנית הטיפול הספציפית שניתנת למטופל.

  מטרות ויעדים של טיפול בתחלואה כפולה

  המטרה של טיפול בתחלואה כפולה היא לאפשר למטופל לפתור באמת את המורכבות והסבל ולהקל על הנפש שלו. ניתן לעשות זאת תוך טיפול מתאים ומפוקח על ידי רופא מומחה וצוות רפואי עוטף ותומך. חשובה מאוד בניית תוכנית הטיפול המתאימה והחיבור שבין המטפל למטופל. ניתן לעשות כברת דרך משמעותית וחשוב לבחור מרכז טיפולי מתאים שמהווה בית חם ומעטפת בריאה עבור הסובבים אותו הנוכחים בו. חשובה מאוד גם מידת המקצועיות של המקום וככל שהצוות מנוסה יותר, כך ניתן להגיע לתוצאות טובות יותר. תוכלו לעשות כברת דרך במקום טיפולי כזה אשר מתמחה בגישה טיפולית מתאימה עבור מצבי תחלואה כפולה.

  מערך מקצועי ומסור

  כאשר מדובר על טיפול מקצועי ואיכותי של טיפול בתחלואה כפולה הרי שחשוב מאוד הצוות הרפואי התומך. כמובן שהכל תחת פיקוחו של רופא פסיכיאטר מוסמך בעל ההכשרה הספציפית מתאימה. הטיפול כולל רבדים שונים ועשוי להימשך זמן מה, ככל שיידרש עד להצלחה. גם הצלחה חלקית היא הצלחה אדירה וחשוב מאוד לבצע את מהלך הטיפול צעד אחד צעד על מנת לבסס את השינויים והרגלים ההתנהגות החדשים אצל המטופל בצורה מספקת. ניתן לפנות אל מרכז רוח ים – פרובנס. המקום מציע את כל מה שדרוש על מנת לקחת חלק בתוכנית טיפולית שלמה עבור תחלואה כפולה, וניתן להנות מכל התשתיות של המקום, הצוות, המכשור, טיפולים מתקדמים וחדשניים ומערכת שלמה אשר מוכוונת להצלחתו של הטיפול הרפואי-הנפשי. ניתן ליצור קשר עם המקום בשיחת טלפון או לתאם פגישת ייעוץ ראשונית פיזית ולקבל את כל המידע הדרוש.

  ליצירת קשר

  השאירו פרטים וביחד נמצא את האיזון


   ×

   שיחת ווטסאפ

   דילוג לתוכן