contact-us צור קשר

ליצירת קשר

השאירו פרטים וביחד נמצא את האיזון


  טיפול נפשי

  עולם התוכן של טיפול נפשי על סוגיו השונים הוא רחב מאוד, ומטרתו לספק מענה מיידי וארוך טווח עבור מי שיש עבורם צורך בכך. מדובר על מצבים כגון דיכאון, חרדה, פוסט טראומה, בעיות התנהגותיות ועוד. חשוב להדגיש האדם צריך להסכים לטיפול ולהביע מוכנות ונכונות. ללא מוטיבציה והירתמות של המטופל קשה יהיה להשיג תוצאות משמעותיות חיוביות אשר תהיינה יציבות בטווח הארוך. הנה לפניכם מידע חשוב בנושא שיסייע לכם לבחור בטיפול הנכון עבורכם או עבור הקרובים לכם.

  טיפול נפשי התאמה למטופל

  במצבים שונים פונים לקבלת טיפול נפשי כאשר הטריגר לפניה לקבלת הטיפול יכולה להיות על רקע של משבר בזוגיות, אובדן של אדם קרוב, פיטורים ממקום העבודה, בעיות חברתיות משפיעות לשלילה על האדם, קשיי הסתגלות ועוד. מטרת הטיפולים הנפשיים הינה גם להקל ולהפחית את התסמינים – ברובד הראשון, וברובד העמוק ביותר להביא לאיזון ושיפור בהתנהלות ובתפיסה העצמית לטווחה ארוך בצורה יציבה. הטיפול הינו גם ממוקד וספציפי כאשר יש צורך כמו למשל התמודדות עם חרדה חברתית, או עם התנהגות כפייתית. בהחלט ניתן להגיע לשיפור, להקל על התחושות ולהיטיב את מערכות היחסים.

  טיפול דינמי

  טיפול נפשי ניתן בצורות שונות, בהתאם לאבחון והגישה הטיפולית. יש טיפולים הכוללים פגישות אחד על אחד עם פסיכולוג ובשילוב טיפול תרופתי תחת פסיכיאטר ככל שיש צורך בכך. טיפולים במסגרת שונה כוללים טיפול התנהגותי של חשיפה בשטח לסיטואציה הבעייתית, ניתוח המצב והתמודדות באופן שונה תוך רכישת כלים. יש גם טיפולים הכוללים קבוצות תמיכה או טיפול של תנועה ואומנות. כמובן שיש מקרים לא מעטים בהם הטיפול הינו דינמי ומשולב וכולל כמה אלמנטים. מרכז רוח ים – פרובנס מלווה ומקיים תוכניות טיפוליות עבור מגוון מצבי נפש. טיפול נפשי במרכז זה כולל מגוון של שיטות טיפול ודרכים בהן ניתן לסייע רבות למטופל. ראשית מתבצע אבחון על ידי רופא מוסמך ולאחר מכן נבנית תוכנית טיפול פרטנית. חשוב מאוד שלא לדחות את הנושא, ולהגיע לאבחון ובירור הפרטים בהקדם על מנת להקל על האדם שחווה לשלילה מצב נפשי או טראומה כלשהי.

  טיפול נפשי דחוף

  לא אחת נדרש לתת מענה של טיפול נפשי דחוף. מקרים אלו עלולים להופיע בשל תאונת דרכים, טראומה טרייה, דוחק נפשי, התפרצות על רקע נפשי ועוד. חשוב מאוד לזהות את הדברים ולגשת לקבלת הטיפול בהקדם, על מנת ששמא המצב לא יחריף וישפיע לרעה על האדם עצמו ועל הסביבה. קבלת טיפול מסוג זה ניתנת במרכזים שונים, תחת רופא מוסמך שהוא פיסיכאטר. משולבים אנשי מקצוע שונים כמו פסיכולוגים, צוותי פרא-רפואה, טיפולים שונים כמו פסיכודרמה ועוד. ניתן לקבל סיוע ראשוני וכן התאמת תוכנית טיפול לטווח ארוך יותר אשר מטרתה לחדור לרבדים עמוקים יותר אצל האדם ולהביא לאיזון במצבו הנפשי ושיפור באיכות חייו. הנה לפניכם הפרטים החשובים בנושא.

  טיפול נפשי דחוף היכן?

  קבלת טיפול נפשי דחוף מתאפשרת תוך פנייה לעזרה ראשונה לרשימת מרכזים, קווי תמיכה טלפוניים ולרשויות. ניתן לקבל תמיכה וסיוע בכמה עמותות, כאשר מבחינה טכנית הצעד הראשון שיש לעשות הוא ליצור קשר טלפוני עם המרכז לקבל תמיכה התחלתית. ללא תלות במועד בו יש צורך בעזרה, בין אם מדובר על יום חול או על סוף השבוע או על שעות הלילה – בכל שעה ובכל יום ניתן לקבל מענה. המענה ניתן במספר שפות כאשר אין לחשוש באותו הרגע בו יש צורך בטיפול, אלא פשוט לפנות מייד לעזרה והכוונה.

  מה ניתן לעשות?

  בשעת הצורך בקבלת טיפול נפשי דחוף חשוב לדעת שבהחלט יש הרבה מה לעשות על מנת לספק פתרון מיידי, וכמובן המשך טיפול לאחר מכן. הטיפול הראשוני מתאים למי אשר סובלים ממחלות נפש שונות, וגם למי שמרגישים שמצבם הנפשי מצריך סיוע ותמיכה וחיצוניים. רוח ים – פרובנס הינו מרכז טיפולי רב ניסיון אשר מציע קשת רחבה של טיפולים למגוון מקרים. ניתן לקבל טיפול נפשי ראשוני, תמיכה קבוצתית, רכישת כלים שונים בהמשך ועוד. המקום מציע בית חם ומאזן, צוותים מנוסים ואדיבים ואווירה מתאימה והולמת לקבלת הטיפול בצורה רכה וידידותית. כמובן שאין לדחות את הטיפול ומוקדם ככל האפשר להגיע למקום. ניתן גם לקבל תמיכה ראשונית בטלפון על מנת להיטיב עם המצב.

  טיפול נפשי פרטי

  טיפול נפשי פרטי

  במקרים מסוימים האדם עצמו ומשפחתו מעדיפים מסגרת של טיפול נפשי פרטי. הסיבות לכך הן מגוונות כאשר לא אחת זמן ההמתנה לטיפול כזה הינו קצר בהרבה לעומת המערך הציבורי. סיבה נוספת היא איכות הטיפול, זמינותם של רופאים בעלי ניסיון רב כמו גם זמינות של טכניקות טיפול חדשניות לצד מכשור מתקדם. כמובן שכאשר מדובר על טיפולים בתחום הנפש הרי שאנחנו רוצים את הטוב ביותר ואת המהיר ביותר. הנה לפניכם טיפים ומידע חשוב בכל הנוגע למסגרת טיפול פרטית.

  היכן ניתן לבצע טיפול נפשי פרטי ?

  אחת השאלות שעולות מיד היא היכן ניתן לקבל טיפול נפשי פרטי בזמינות מיידית. התשובה היא שיש כמה וכמה מרכזי טיפול בהם ניתן לקבל טיפול כזה שהוא איכותי ומספק מענה מיידי לצורך הקיים. מבחינת מה כולל הטיפול הרי שטיפולים נפשיים הם למעשה קשת רחבה של נושאים ותחומים, וקשה לענות בצורה ישירה מה יכלול טיפול ספציפי. טיפולים נפשיים יכולים לכלול שיחות אישיות עם פסיכולוג, תרגילים התנהגותיים, ניתוח של סיטואציות וחשיפה שוב אליהן על מנת להתמודד מולן. יש מקרים בהם הטיפול בהמלצת רופא גם כולל מינון תרופתי. חשוב להבין כי מהלך הטיפול נבחן כל העת מבחינת השפעתו החיובית על המטופל, וככל שלא מושגות המטרות באופן הרצוי או בטווח הזמן הרצוי, הרי שניתן לעדכן את התוכנית ולהוסיף לה תכנים נוספים.

  המחיר

  ואם נעסוק בשאלת המחיר הרי שעבור טיפול נפשי פרטי לא ניתן לנקוב במחיר מסוים. העלות משתנה בהתאם לסוג הטיפול, אורכו, מה דרוש בו, היקף אנשי הצוות המעורבים בו ועוד. כמובן ששיקול המחיר איננו השיקול הראשי בתוכנית טיפול נפשי זו, אלא טובת המטופל וחייו הם מעל הכל. על תוכניות הטיפול שמתקיימות ברוח ים – פרובנס תוכלו לקבל פרטים באופן טלפוני ולבצע אבחון. המקום הינו מתחם מקסים ומכיל עבור מי שנדרשים לקבל טיפול נפשי מסיבות שונות ומגוונות. ניתן במקום לבנות תוכנית טיפול אישית, לקבל חלופת אשפוז, ללון ומגוון נוסף של אופציות בהתאם לצורך ואבחנת הצוות הרפואי אשר מאייש את המקום לאורך כל שעות היממה, עבור המטופלים.

  שיקום נפשי

  שיקום נפשי

  ההתייחסות לתהליך של שיקום נפשי דורשת הרבה הבנה, ידע, כלים והתאמה למטופל. שיקום הוא תהליך מורכב ולא פשוט בין אם הוא נגוע לשיקום הנפש, לשיקום הגוף או לשיקום הבית והתא המשפחתי. הצורך בתהליך שיקומי לאיזון נפשי הוא מובן מאליו, וניתן באמצעותו לחזור למוטב ולחיים נורמטיביים. ניתן לעבור הליך שיקומי לקשת של מצבים כמו למשל טראומות, פגיעות מיניות, פחדים, דיכאון, מחלות נפש ועוד. לכל בעיה יש את הפתרון השיקומי עבורה, ויד ביד עם איש מקצוע, רופא וכלים טיפוליים שונים ניתן להגיע אל דרך המלך.

  רכיבי שיקום נפשי

  המונח שיקום נפשי כולל בתוכו שלל רבדים ואספקטים כאשר יש רובד של טיפול פסיכולוגי, יש לעתים טיפול תרופתי, ויש לעתים רובד התנהגותי ומעשי. השיקום מאפשר לחזור לשיגרה, לעבודה ולמהלך החיים הדינאמי והפעיל בצורה טובה. כמובן שלא תמיד נוכל להבטיח חזרה של מאה אחוז לשיגרה, אך לכל אחד מאיתנו יש ימים יותר טובים ויש פחות. ולכן גם שיקום הנפש בצורה טובה גם אם לא מלאה, הוא הישג בפני עצמו. חשוב מאוד לתחזק את השיקום ולהבטיח יציבות בטווח הארוך. בהחלט ניתן לעשות זאת ומגוון של כלים ותוכניות טיפוליות נגישות קיימות לאוכלוסייה.

  פונים לשיקום עוד היום

  בכדי לקבל סיוע של תוכנית שיקום נפשי יש לפנות למרכז המציע שיקום כזה, ולהתאים כמובן את תוכנית השיקום למטופל. השיקום יכול להיות ארוך או קצר, והוא חייב להתאים לצרכיו של המטופל, לתרבות שלו, לאורח חייו ולסביבה. השיקום מפוקח על ידי רופא מוסמך ואנשי מקצוע שזהו עיסוקם, וגם חיבור קהילתי לאוכלוסיית משתקמים הינה אלמנט טיפולי שיש בכוחו לסייע רבות במסגרת התהליך. כמובן ששיקום יכול להיות מאופיין בעליות וירידות תוך כדי, וחשוב מאוד להכניס את הדברים בפרספקטיבה מתאימה, תחת ליווי לאורך כל הדרך עם אנשי המקצוע. במרכז רוח ים – פרובנס המספק פתרונות טיפוליים רחבים למצבי נפש, ניתן לקחת חלק בתוכנית שיקום לנפש תחת הדרכה וסיוע של אנשי צוות, קהילה תומכת, מרכז חם ופעילויות פנאי משלימות. המקום מספק את כל מה שדרוש לצמיחה והתפתחות מאוזנת.

  שיקום נפשי פרטי

  שיקום הנפש הינו אלמנט חשוב מאוד במצבים נפשיים שונים, ואצל פגועי נפש. שיקום נפשי פרטי מאפשר לכם לקבל את כל הסיוע הדרוש תחת קורת גג אחת, עם מיטב אנשי המקצוע ולשאת פרי בצורה מהירה יחסית. חשוב להבין כי שיקום הינו תהליך ואין פתרון קסם. יחד עם זאת במערך הרפואה הציבורית תהליכי שיקום והקצאת מקומות יכולים להימשך זמן רב מדי, אשר עלול להווה סיכון במצבו הנפשי של המטופל. חשוב להכות על הברזל בעודו חם ולהציע פתרון שיקומו כאשר בשלים התנאים לכך, ולא להשתהות. ומכאן יתרונתיו הרבים של תהליך שיקום נפשי שהוא פרטי. כיצד בדיוק ניתן לעשות זאת, ולמי יש לפנות – הכל לפניכם במאמר הבא.

  כל המידע החשוב אודות שיקום נפשי פרטי

  מסגרת של שיקום נפשי פרטי מתקיימת במרכזי נפש פרטיים מפוקחים. במרכזים אלו מוצעות תוכניות לשיקום הנפש תוך שילוב של כלים שונים, אנשי מקצוע ורופאים מוסמכים. שיקום כזה מאפשר תוך כדי התהליך לנהל חיים שלמים של זוגיות, קשרים חברתיים, למידה, שילוב תעסוקתי ועוד. המסגרת תומכת ומכילה ומשום שהיא פרטית הרי שכמות המטופלים ביחס לכמות אנשי הצוות היא הולמת ומאפשרת תשומת לב אישית לכל מטופל, בד בבד עם שילוב של טיפול קבוצתי ותומך במידה הראויה. יש מקרים בהם ניתנת גם מסגרת נוספת של טיפול תרופתי. הכל בהתאם לצרכים בשטח, לאבחון ולמקרה הספציפי.

  מה נדרש מכם?

  אם אתם מעוניינים לקחת חלק בתהליך שיקום נפשי פרטי עבור אדם היקר לכם, הרי שניתן לפנות עוד היום למרכז פרטי שיקבל אתכם בזרועות פתוחות. חשובה מאוד ההתאמה של המקום למטופל, הרצון וביצועו של אבחון על מנת לבנות תוכנית שיקומית יעילה ואפקטיבית. תוכלו לפנות אל רוח ים – פרובנס המהווה מקום טיפולי-נפשי לתוכניות שיקום והחלמה. המקום מאגד תחתיו צוות טיפולי מסור ומיומן, מערך רופאים מנוסה ביותר, מכשור רפואי ותמיכה אישית וקהילתית אשר דרושה לשם תהליך השיקום. תקבלו מענה לכל השאלות, מעטפת שלמה של סיוע וקשר הדוק עם המשפחה. במקום ישנה אווירה נעימה ביותר, רמת תחזוקה גבוהה וכל מה שדרוש על מנת לקיים תהליך שיקומי איכותני ובריא.

  ליצירת קשר

  השאירו פרטים וביחד נמצא את האיזון


   ×

   שיחת ווטסאפ

   דילוג לתוכן