contact-us צור קשר

ליצירת קשר

השאירו פרטים וביחד נמצא את האיזון


  טיפול בטראומה מינית

  לצערנו לא אחת מגיעים מי שזקוקים לטיפול על רקע של פגיעות מיניות. טיפול בטראומה מינית הינו טיפול יעיל שביכולתו לשפר את אורח החיים ולסייע לאדם לשוב למוטב ולחיות חיים מאושרים ובריאים מבחינה נפשית וגופנית. אחת התופעות השליליות המובילה לטרואמה זו היא כל הקשור לגילוי עריות. מדובר בפגיעה משמעותית המותירה צלקת בנפש האדם הנפגע והיא מערערת את יסודות עולמו. בהחלט ניתן לטפל בצורה משביעת רצון בנפגעות ובנפגעי תקיפה מינית כאשר הטיפול היא פרטני לנפגע, ויש גם מעגלים תומכים משלימים מבחינה קבוצתית וטיפולית בקהילה. ריכזנו לפניכם מידע שימושי בנושא אשר יספק לכם כלים ואינפורמציה לגבי הטיפול ומה יש לעשות כצעד ראשון לקראת התהליך.

  יסודות טיפול בטראומה מינית

  בין אם מדובר על טיפול בטראומה מינית על רקע זוגי או על הצורך בטיפול לנפגעי ונפגעות גילוי עריות, הרי שהטיפול נועד לטפל בין היתר בטראומה מורכבת. על רקע זה ישנם מקרים בהם נדרש במסגרת הטיפול לקיים טיפול מתמשך וארוך טווח. כלים טיפוליים שונים משולבים בתהליך והם יכולים לכלול עיבוד קוגניטיבי מחדש על מנת לבנות לאדם זהות פנימית ומרחב בטוח עצמאי – להמשך חיים בוגרים עצמאיים ומאוזנים. הדבר נחוץ גם על מנת לספק לאדם שנפגע מטראומה מינית את הקרקע והיכולת להיכנס למערכות זוגיות תקינות, וגם על מנת לאפשר לו להיות בן או בת זוג הרמוניים עם בני זוגם ללא תסמינים טראומטיים במהלך הקשר הזוגי, אשר עלולים כמובן להביא לחיסולו בעל כורחו של קשר זוגי בריא. אם כן, נחיצות הטיפול ברורה בהחלט, וחשוב מאוד להתחיל את הטיפול מוקדם ככל האפשר על מנת להקל על האדם הסובל ולאפשר לו להגיע לטיפול עם כמה שפחות משקעי עבר מדכאים ושליליים.

  טיפול בטראומה מינית יוביל למערכות יחסים בריאות

  בכדי לאפשר טיפול בטראומה מינית הנושא פרי ומשיב לחיים תקינים ומאוזנים נדרש לקחת חלק בתוכנית טיפולית, אשר לרוב הינה ארוכת טווח, ויש בה חשיבות מכרעת לקשר בין המטופל למטפל, לקשר ביניהם, ולצוות והסביבה שיתמכו בתהליך כולו בהיבט חברתי, קהילתי וסוציאלי. מרכז רוח ים – פרובנס מציע את כל קשת התמיכה והטיפול הדרוש למקרים אלו, בהובלת רופאים מקצועיים בעלי הכשרה מתאימה בתחום הפסיכיאטריה, הפסיכולוגיה והרפואה.

  איך ניגשים לטיפול בטראומה מינית?

  אתם לא לבד אם אתם מתבגרים או מבוגרים שחוו תקיפה מינית, התעללות או אלימות. כמעט שליש מהגברים ויותר ממחצית מהנשים חוו אלימות מינית בשלב מסוים בחייהם. כ-25% מהבנות ו-1 מכל 13 בנים מתחת לגיל 18 מדווחים שחוו התעללות מינית בילדותם או כמתבגרים. יתרה מכך, ההערכה היא שאלימות מינית, כולל אונס, מהווה כ-30% מהמקרים של הפרעת דחק פוסט טראומטית (PTSD). אם לא תיגשו לקבל טיפול בטראומה מינית, היא יכולה להיות בעלת השפעה שלילית מתמשכת על בריאותכם הנפשי. מסיבה זו, פנייה לסיוע מקצועי הוא חיוני. עבור נפגעות ונפגעי תקיפה מינית, טיפול יכול לשנות את חייהם. אתם יכולים לעבד את הטראומה וללמוד ממנה בעזרת סיוע מקצועי של אנשי המקצוע בבית המאזן רוח ים פרובנס, מה שישפר את בריאותכם הנפשי והכללי.

  איך ניגשים לטיפול בטראומה מינית?

  איזה סוג של טיפול בטראומה מינית עובד הכי טוב עבור נפגעי תקיפה מינית?

  טיפול בטראומה מינית או הפרעת דחק פוסט טראומטית (PTSD) הנגרמים כתוצאה מהתעללות מינית או תקיפה אינו חד-משמעי. מכיוון שכל אדם הוא ייחודי, האדם יכול להגיב בצורה שונה לטיפול שונה. נפגעי טראומה יכולים להפיק תועלת ממגוון טיפולים תוך כדי שיקום, כגון, הטיפול בהתנהגות קוגניטיבית (CBT). עבור בעיות נפשיות רבות, כולל טראומה, טיפול קוגניטיבי התנהגותי הוא סוג טיפול פופולרי. תגלו כיצד הרעיונות, העמדות וההתנהגויות שלכם קשורים ומשפיעים זה על זה באמצעות טיפול קוגניטיבי התנהגותי (CBT). היכולת שלכם למסגר מחדש את הדעות השליליות שעלולות לעכב אותכם תגדל ככל שתהיו מודעים יותר למחשבות השליליות שלכם. יתכן שיש לכם הרבה מחשבות שליליות הקשורות לטראומה שלכם, ו-CBT יסייע לכם לטפל בהן.

  מדוע טיפול לנפגעי טראומה מינית חשוב כל כך?

  זה קריטי לבריאות הנפשית ולרווחתכם הכללית לקבל עזרה אם אתם מתמודדים עם טראומה מינית. אתם לא צריכים לסבול מסיוטים, תחושות לא נוחות, בושה, חרטה או כל סימפטום אחר שאתם עשויים לחוות. פלאשבקים כבר אינם נחוצים. אם התקיפה המינית התרחשה לאחרונה, ייתכן שתוכלו להימנע מלקבל PTSD אם תתמודדו עם הטראומה בשלב מוקדם. גם אם יש לכם כרגע PTSD, קבלת טיפול חשוב לניהול הסימפטומים שלכם ולשיפור התפקוד ואיכות החיים שלכם. טיפול בטראומה מינית וכל הבעיות או התסמינים של בריאות הנפש הנלווים זמינים עבורכם בבית המאזן רוח ים פרובנס, עם מיטב המטפלים ואנשי המקצוע. לפרטים נוספים צרו קשר עכשיו.

  ליצירת קשר

  השאירו פרטים וביחד נמצא את האיזון


   ×

   שיחת ווטסאפ

   דילוג לתוכן