contact-us צור קשר

ליצירת קשר

השאירו פרטים וביחד נמצא את האיזון


  טיפול בדיכאון קליני

  דיכאון קליני אשפוז

  במצבים מסוימים נדרש טיפול של דיכאון קליני אשפוז, על מנת לאפשר למי שחווה דיכאון לשוב למצב חיים תקין בו הדיכאון איננו חלק ממהלך חייו. המטרה הינה לחזור לתפקוד שגרתי ורציף בקרב המטופל עצמו והמעגלים איתם הוא בא במגע כמו המעגל המשפחתי, הזוגי והחברתי. במרכזי טיפול שונים מתקיימות תוכניות טיפוליות במסגרתן משולב צוות רפואי תומך ומייעץ, רופא מלווה ומטפלים מוסמכים עמם המטופל בר במגע במהלך הטיפול.

  דיכאון קליני אשפוז – הטיפול

  תוכנית הטיפול עצמה כוללת מרחב שהייה תומך ומכיל בו מתקיים הטיפול הלכה למעשה. הטיפול מתחיל באבחון ובניית תוכנית פרטנית על ידי הרופא המלווה. בתוכנית משולב צוות שלם של פסיכיאטרים, פסיכולוגים, עובדים סוציאליים ומטפלים שונים – בכל תוכנית בהתאם לצרכים. גם שיחות אישיות, מעקב ובקרה ומתן אפשרות לתמיכה קבוצתית נכללים בכך. מסגרת האשפוז נועדה לספק טיפול מוכוון מטרה אשר מאפשר למטופל להסיר רעשי רקע ואלמנטים חיצוניים אשר עלולים להפריע. הנוכחות וההתמסרות בצורה מלאה לטיפול הם חשובים להצלחתו, כאשר בהחלט הטיפול גם כולל פרקי זמן של הפוגות, פנאי ופעילויות נוספות. מינון הטיפול וההדרגה נבחנים לאורך כל הדרך והם חלק בלתי נפרד מהתוכנית. משך הטיפול יכול להיות קצר או ארוך, כאשר הקו המנחה הוא מיקוד וחתירה למטרה. לעתים ניתן להגיע ליעד הרצוי תוך פרק זמן קצר יחסית של מספר פגישות טיפולים, ולעתים נדרש פרק זמן ארוך יותר אשר קשור כמובן למצבו הנפשי של המטופל, מידת המוטיבציה שלו והאישיות. ניתן לטפל במצבי דיכאון שונים כמו דיכאון עמוק קליני ומצבים נוספים. ההמלצה היא לא לקטלג תחת שמות שונים את דעתכם והאבחנה האישית, אלא לגשת לצוות מומחים ורופא מקצועי אשר יסייעו בהשגת המטרה ושיפור איכותני במצב הנפשי באמצעות דיכאון קליני אשפוז.

  טיפול ממוקד

  עבור דיכאון קליני אשפוז ישנו טיפול ממוקד בדרך למטרה וניתן להתחיל בטיפול כזה, ותחת מעטפת של צוות מקצועי. במרכז רוח ים – פרובנס מוצעת תוכנית טיפול בהתאמה אישית, על בסיס אבחון וצוות מקצועי אשר מלווה יד ביד. בכדי לקבל מידע נוסף בנושא, להפיג חששות ככל שיש ולבדוק התאמה – תוכלו לפנות למרכז לתיאום ייעוץ. הטיפול כולל צוותים מקצועיים מרקעים שונים אשר להם ניסיון עם אוכלוסייה מגוונת.

  דיכאון קליני אשפוז

  טיפול בדיכאון עמוק

  מצבים שונים מצריכים טיפול בדיכאון עמוק. מדובר על טיפול באוכלוסיית פגועי נפש שנועד לסייע למטופל לשוב לתפקוד סביר ומאוזן ביומיום. חשוב מאוד לאבחן את המצב אצל איש מקצוע מוסמך שהוא פסיכיאטר. רק פסיכיאטר מנוסה מאבחן מצבים אלו ובונה תוכנית טיפול מתאימה ספציפית לאותו מטופל. באמצעות שילוב של כלים טיפוליים שונים מהצד הרפואי ומהצד ההוליסטי והטיפולי ניתן להביא להקלה במצב, גם אם לא מגיעים לריפוי מלא. גם הישג חלקי נחשב הצלחה של ממש, היות והוא משפר משמעותית את מהלך חייו של מי אשר סובלים מכך.

  כיצד מומלץ להתחיל טיפול בדיכאון עמוק?

  כאמור לכל מטופל נבנית תוכנית טיפול בדיכאון עמוק כאשר יש מקרים בהם הטיפול כולל לינה משולבת בבית ובמרכז הטיפולי, ובמקרים אחרים נדרשת לתקופת זמן קצובה או ארוכה יותר לינה ושהות במרכז הטיפולי עצמו. לאורך כל הדרך צוות הטיפול מקיים קשר רציף עם משפחתו של המטופל ועדכון שוטף. אם נחזור רגע לאחור וננסה להבין מדוע נגרמים מצבים אלו הרי שכמובן אין לכך תשובה אחת ומדויקת. הופעת מצבים אלו יכולה להופיע על רקע של פטירת אדם הקרוב לנו, בשל אישיות או שילוב של השניים, בשל מערכת יחסים לא בריאה אליה נקלענו וסיבות נוספות. כמובן שעל כל אחד הנסיבות משפיעות אחרת ויש כאן גם היבט של אישיות ורובד נפשי השזורים יחדיו זה בזה.

  היכן ניתן הטיפול?

  על מנת לעבור תהליך טיפול בדיכאון עמוק נדרש כאמור לבצע אבחון אצל פסיכיאטר מנוסה, ולקחת חלק בתוכנית טיפולית אותה בונה הרופא בשילוב לאורך כל הדרך של צוות טיפולי תומך. הטיפול מתקיים לרוב במסגרות שונות יומיות, וישנם מקרים בהם הטיפול ניתן במסגרת הכוללת לינה לא בבית. רוח ים – פרובנס הינו מרכז טיפולי מכיל ותומך אשר מהווה בית מאזן ומערך טיפולי מקיף למגוון מצבי נפש שונים. במקום מתבצע האבחון, פגישה עם צוות הטיפול בתכנית הטיפול עצמה – בחדרי טיפול, במרחבי המתחם ובקבוצות. גם צוותים תומכים פרא-רפואיים כמו עובדים סוציאליים ואנשי מקצוע בתחום הריפוי התרפויטי הינם חלק בלתי נפרד מצוותי הטיפול במקום.

  מי צריך טיפול בדיכאון קליני?

  ישנם מקרים בהם נדרש טיפול בדיכאון קליני. מדובר למעשה על דיכאון ברמה גבוהה יחסית אשר מכונה גם דיכאון עמוק. מצב קליני מעין זה מופיע למשל אצל פגועי נפש אשר יכולים תוך תוכנית טיפול מתאימה לחוש הקלה לכל הפחות, ובחלק מהמקרים להשתחרר ממש מהתופעות האופייניות למצב זה. תוכנית טיפול הולמת למטופל חייבת להתקיים במקרה זה במסגרת טיפולית תומכת ובסביבה המתאימה. תוכניות אלו נמשכות פרק זמן ארוך יחסית, וגם ריפוי חלקי ולא מלא הוא הישג משמעותי ומרשים. יש כאן שונות והבדל בין כל מטופל לאחר, האבחון הוא ספציפי ונעשה אך ורק על ידי איש מקצוע פסיכיאטר רב שנות ניסיון, ובמקום מתאים ומקצועי לביצוע אבחונים.

  מערך הטיפול בדיכאון קליני

  על מנת להתחיל טיפול בדיכאון קליני נדרש כאמור לעבור אבחון מקצועי. עוד קודם לכן יש לפנות לגורם מקצועי בכדי לקבל טיפול. אחת האפשרויות הידידותיות לקבלת הטיפול היא במסגרת מאזנת אשר לא נמצאת במסגרת הביתית ולא מבסגרת של בית חולים. צוות מומחים ומטפלים מספק מענה ומלווה את המטופל לאורך כל הדרך במקצועיות הגבוהה ביותר שניתן. מערך הטיפול גם כולל כלים שונים כמו חדרי טיפול, מכשור המאפשר ביצוע מעקב מדדים וקליניקות מתאימות המציעות גם קבוצות תמיכה, פעילות פנאי ותרפיה וקשת שלמה של אמצעים. מרכזי הטיפול מציעים תוכניות שונות, כאשר לא כל מקום מתאים לכל אחד. הן מבחינת המיקום הגיאוגרפי, סוג הטיפול ואורכו ועוד.

  צוות רב תחומי

  עבור טיפול בדיכאון קליני ישנה חשיבות גבוהה לתמיכה ומעטפת חיצונית רב תחומית. פירוש הדבר שרק טיפול תרופתי או רק טיפול פסיכולוגי לרוב לא יביאו להישגים ניכרים, ונדרש שילוב של מספר דיסציפלינות יחדיו על ידי אנשי מקצוע מתחומים שונים של רפואה, תרפיה, פסיכולוגיה אומנות ועוד. רוח ים – פרובנס הינו מרחב ומרכז טיפולי בו מתקיימות תוכניות טיפוליות שונות בתחומי הנפש. המקום עצמו מהווה גם בית מאזן ומרחב חברתי קהילתי עבור מי שנדרשים לעבור תהליך וטיפול במצבים שונים. ניתן דגש על האווירה, המעטפת והקשר הצמוד בין המטופל לצוות המטפל יחדיו כמקשה אחת.

  דיכאון קליני אשפוז - הטיפול

  ליצירת קשר

  השאירו פרטים וביחד נמצא את האיזון


   ×

   שיחת ווטסאפ

   דילוג לתוכן