contact-us צור קשר

ליצירת קשר

השאירו פרטים וביחד נמצא את האיזון


  טיפול פסיכיאטרי

  אשפוז פסיכיאטרי

  תחת הכותרת של טיפול פסיכיאטרי נכללים מצבים ומקרים שונים אשר המענה עבורם הינו בין היתר טיפול מול פסיכיאטר. הטיפול מאפשר הן אבחון מדויק של המצב, בניית תוכנית טיפול ושילוב של טיפול תרופתי במינון המתאים, תחת בקרה ופיקוח. הטיפול מתאים לקשת רחבה של גילאים והוא לרוב כולל כמה וכמה פגישות מול הפסיכיאטר, ובמקרים מסוימים משך הטיפול יכול להיות ממושך על מנת להשיג תוצאות אפקטיביות לאורך זמן. יש מי אשר מביעים חשש אל מול טיפולים פסיכיאטריים אך האמת היא שזה עולם ומלואו, וקצרה היריעה מלהרחיב על כמות המטופלים שחייהם השתנו לטובה לאור טיפול זה. חשוב מאוד לקבל טיפול מתאים ומקצועי, עם התמחות מתאימה, אך אין לשלול את הטיפול רק בשל מיתוסים או אמירות עממיות אשר אינן מבוססות.

   

  טיפול פסיכיאטרי פרטי

  טיפול פסיכיאטרי פרטי

  כאשר מדובר על שירות של טיפול פסיכיאטרי פרטי הרי שיש לא מעט יתרונות. טיפול כזה מתאים לגילאים מגוונים והוא כולל ייעוץ, אבחון, את הטיפול עצמו, מעקב אחר התקדמות, מרשמים לתרופות ושילוב של טכניקות טיפול נוסף על הטיפול הקיים. יש מגוון של דרכים לטפל בנפש ובגוף, וכאשר מדובר על טיפול פרטי יש כמה איכויות שלרוב קשה להשיג באותה מידה במסגרת הטיפול הציבורי. על כך נפרט לפניכם במאמר הבא.

  היתרונות של טיפול פסיכיאטרי פרטי

  עבור טיפול פסיכיאטרי פרטי יש כמה וכמה יתרונות. יתרון בולט הינו הזמינות של פסיכיאטר פרטי איכותי. לא תמיד יש זמינות כזו בשירות הציבורי ולכן מדובר באלמנט מהותי וקריטי. בנוסף, יש גם יתרון איכותי טיפולי בפני עצמו. פסיכיאטר פרטי מספק לכם את הטיפול הראוי וההולם תוך אבחנה מדויקת של המצב ושל מה נדרש על מנת לספק טיפול ומענה מיידי, ומה שדרוש להמשך הדרך.  לעתים תוכנית הטיפול מציעה מענה ראשוני קודם כל ולאחר מכן מבססים תוכנית טיפולית המשכית שמטרתה שיקום ומתן מענה עמוק יותר בהיבטים נפשי ורגשי. מדובר בתוכנית פרטנית עבור כל מטופל ולכן גם יש כאן חשיבות מכרעת לביצועו של אבחון מקצועי על ידי רופא מומחה עתיר ניסיון. מצבי נפשיים והבנת נבכי נפשו של האדם הם לא דבר פשוט בכלל, ורב המורכב על הפשוט והברור. ולכן מאוד חשוב כאן הידע, הניסיון והמוניטין.

  המטרה

  ואם נסתכל על המטרה הגדולה של טיפול פסיכיאטרי פרטי הרי שהמטרה היא לפתור את הבעיה ולהקל על סבלו של האדם. לעתים מדובר ממש על מצוקה ולעתים על מצב הדורש מענה על מנת לשפר את איכות החיים ולהגיע לאיזון הראוי. מסגרת טיפולית כזו ניתנת במרכז רוח ים – פרובנס. המקום מציע מערך טיפולי שלם מבחינת אנשי מקצוע, חדרי טיפול ואבזור. הטיפול ניתן על בסיס אבחון מדוקדק, תוך שמירה על דיסקרטיות מלאה ובניית תוכנית טיפול מותאמת אישית ומבוקרת בצורה הנדרשת. ניתן להשתלב במקום ולקחת חלק בתוכנית טיפול בכל שלב, וחשוב לפנות בהקדם על מנת לקבל סיוע ולהקל על המצב הנפשי.

  מי זקוק לאשפוז פסיכיאטרי?

  במקרים שונים נדרש אשפוז פסיכיאטרי. מהלך האשפוז מטרתו לאפשר למטופל לעצור מצב העלול להוביל להידרדרות, פגיעה בחיי המטופל או בסביבה שלו. יש סיבות שונות לצורך שבאשפוז על רקע פסיכיאטרי כאשר האשפוז מכוון לתקופת זמן קצובה, על מנת להקל על הסבל ולאפשר טיפול ממוקד רפואי בכדי לעצור החמרה והחרפה. על רקע של מחלות נפש שונות קיימות מחלקות אשפוז פסיכיאטריות בבתי חולים בתחום הנפש כמו למשל סכיזורפניה, דיכאון, הפרעות אכילה, פגועי נפש ועוד. גם מצבי פוביה וחרדה ומצבים שונים של אלימות וחוסר בוויסות רגשות הם לעתים מצבים בהם נדרש אשפוז על מנת לטפל במצב.

  היכן ניתן לקבל אשפוז פסיכיאטרי?

  כאמור מחלקות אשפוז פסיכיאטרי קיימות בבתי חולים לבריאות הנפש ברחבי הארץ, כאשר יש מערך אשפוז ציבורי ויש פרטי. יש הבדל גדול בין השניים כאשר הציבורי ידוע על חסרונותיו, ובמידה ורוצים להבטיח איכות של טיפול והגנה מירבית על המטופל הרי שניתן לפנות למסגרת של אשפוז פסיכיאטרי פרטי אשר לה יתרונות רבים ואיכותניים. היתרונות באים לידי ביטוי באיכות הצוות הרפואי, הרופאים המפקחים, המכשור הרפואי, הכלים, השיטות ומגוון אלמנטים נוספים שהם חשובים מאוד. הפנייה לאשפוז ברובד הפרטי ככל שהיא מתאפשרת נושאת עמה תועלות רבות, וסיכויי המטופל לשוב אל דרך המלך ולחוש הקלה נפשית הם גבוהים יחסית בהשוואה לאפשרויות טיפוליות אחרות.

  היכן ניתן לקבל אשפוז פסיכיאטרי?

  כיצד פונים?

  לעתים ישנו חששש מובן וטבעי לגבי מה עלי לעשות כאן ועכשיו על מנת להשתלב במסגרת של אשפוז פסיכיאטרי פרטי. למעשה מה שדרוש לעשות הוא הרבה יותר פשוט ממה שאנחנו לרוב מדמיינים, וניתן בפנייה מקוונת או בשיחת טלפון פשוטה לבצע צעד ראשון וחשוב בדרך אל ההצלחה. כך, ניתן להרים טלפון אל רוח ים – פרובנס. מדובר במרכז רפואי תומך המציע קשת של פתרונות עבור מצבים נפשיים שונים ומחלות רקע נפשיות, ולו הכלים והתשתיות על מנת לבנות תוכניות טיפוליות פרטניות עבור כל מטופל ומטופלת בצורה המיטבית ביותר שניתן. ניתן לקיים שיחת ייעוץ ראשונית וניתן גם לבנות תוכנית טיפול. הכל תחת פיקוח של רופא מוסמך פסיכיאטר ובליווי של הצוות המקצועי אשר מספק את כל מה שדרוש בתהליך בצורה המלאה.

  אשפוז פסיכיאטרי פרטי

  האפשרות של מתן אשפוז פסיכיאטרי פרטי הינה חלופה שרבים מעדיפים על פני אשפוז פסיכיאטרי במוסד של בית חולים בתחום הנפש. היתרונות של הפתרון הפרטי הם ברורים וידועים, וככל שיש אפשרות לקבל טיפול פרטי במקרה הזה הרי שהדבר עדיף ובעל יתרונות עבור המטופל ומשפחתו. מסגרת כזו מאפשרת למטופל מעטפת נוחה וחמימה, לצד יחס גבוה של אנשי צוות מומחים לעומת כמות המאושפזים. יתרון נוסף הוא בזמינות של טיפול מיידי, איכות הטיפול, איכות האבחון והשימוש בטכנולוגיות חדישות וטכניקות טיפול יעילות מאוד. הטיפול מאפשר לעצור סכנת הידרדרות של המטופל כלפי פגיעה עצמית או הרס עצמי, כמו גם חזרה למוטב מבחינת התנהגויות כפייתיות או חרדות ואובססיות שונות.

  היכן מומלץ לעשות אשפוז פסיכיאטרי פרטי?

  ברחבי הארץ ישנם כמה וכמה לוקיישנים ומרכזים אשר מציעים אשפוז פסיכיאטרי פרטי. המקומות הללו מציעים מחלקות פרטיות מאובזרות מא' ועד ת' בכל מה שנדרש, צוות מיומן, איבזור, פיקוח וכל אלמנט נוסף עליו ניתן לחשוב אשר יתמוך בטיפול ויאפשר למי שמאושפז להגיע למטרה הרצויה תוך תקופת זמן קצובה, ולהמשיך לנדבך הבא בטיפול שהוא לרוב במסגרת של מפגשים אישיים אחד על אחד אל מול פסיכולוג או פסיכיאטר, שילוב של רובד טיפולי התנהגותי וגם טיפולים נוספים כמו טיפולי חשיפה או טיפולי פסיכותרפיה. קשת האמצעים הטיפוליים בהמשך לאשפוז היא רחבה ומגוונת, והכל בהתאם להנחיית הרופא המטפל ובניית תכנית הטיפול, בקרה ועדכון שלה במידת הצורך. הכל כמובן לטובת המטופל ולתמיכה בשיפור הרגשתו הנפשית והקלת הסבל הנפשי הקיים אצלו.

  כיצד מתחילים?

  על מנת לקבל טיפול של אשפוז פסיכיאטרי פרטי ניתן לפנות למוקדים ומרכזים המציעים טיפול כזה. כך למשל ניתן לפנות אל רוח ים – פרובנס אשר מציע חלופה זו ברמה גבוהה, עם צוות רפואי מקצועי ומיומן וכלים נוספים מגוונים העומדים לרשות המטופלים אשר מצויים באשפוז במקום. ניתן להגיע אל המקום לקיום סיור והתרשמות, לקיים פגישת ייעוץ ראשונית לשאילת כל השאלות ולבצע אבחון על מנת להעמיד לרשות האדם תוכנית טיפולית מתאימה, של האשפוז עצמו או תוכנית כוללת רחבה יותר המציעה גם טיפול המשך בהתאם למצב אחרי סיום האשפוז עצמו.

  ליצירת קשר

  השאירו פרטים וביחד נמצא את האיזון


   ×

   שיחת ווטסאפ

   דילוג לתוכן