contact-us צור קשר

ליצירת קשר

השאירו פרטים וביחד נמצא את האיזון


  איזון נפשי

  איזון גוף נפש

  כיום ניתן להנות ממערך טיפולי מקצועי אשר מספק מענה עבור איזון גוף נפש. במרכז טיפולי המספק מעטף שלמה עם צוות מקצועי המטופל מגיע לתוצאות מקסימליות עבור מצבים שונים שהם חלק בלתי נפרד מחיי היומיום. מדובר על מצבים שונים כמו למשל מצבים נפשיים שונים, סוגי טראומות והופעה של חרדות בדרגות שונות. התוכנית הטיפולית מותאמת ספציפית למטופל והיא משלבת כלים וטיפול עבור מספר מצבים, בהתאם לצורך. כך למשל מטופל מקבל מענה הן לחרדות והן ללחץ נפשי. מצבים שונים קשורים זה בזה, והצוות המקצועי מאבחן את המטופל ויש לו את הכלים להציע וללוות בתוכנית מתאימה לאורך כל הדרך. כיצד בדיוק עושים את זה, ומה דרוש כדי להשתלב בתוכנית כזו – כל הפרטים כאן לפניכם.

  תוכנית מקיפה לאיזון גוף נפש

  התוכנית עבור איזון גוף נפש מתאפשרת במתחם ייעודי אשר מנגיש את כל התנאים הנדרשים למטופל מבחינת אווירה, מקצועיות, מרכזי טיפול, צוות שנמצא במקום, וכמובן כל מה שדרוש להמלך היומיום כמו ארוחות, לבוש, היגיינה ועוד. יש מרכזי טיפולי בהם המטופל גם שוהה ללא יציאה הביתה, ויש מרכזי טיפול פתוחים. התוכנית הטיפולית נבנית ביחד עם המטופל בהתאם לרצונות ולצרכים. לרוב כאשר דרושה מסגרת ממקדת, וגם כאשר התנאים בבית לא מאפשרים שהייה בטוחה או בתנאי הטיפול הנדרשים, הרי שלינה ואירוח במרכז הטיפולי עצמו זו אופציה מצוינת. יש גם מי שעבורם מתאים לקחת חלק בתוכנית טיפולית במקביל לעבודה במקום אחר. הכל נבנה בהתאם לצרכי המטופל ולנסיון המקצועי.

  היכן?

  על מנת לקבל טיפול ומענה ספציפי במסגרת איזון גוף נפש הרי שכל מה שיש לעשות הוא לתאם פגישה עם צוות המקום. ניתן לקיים פגישה ראשונית טלפונית או בוידאו, ללא צורך בהגעה פיזית, מה שבהחלט מקל עבור מי שגרים רחוק. במהלך הפגישה יוסברו כל הפרטים, האפשרויות ויינתן מענה מקיף לכל השאלות, הלבטים וכל פרט אשר יצוף במהלך השיחה. במרכז הטיפולי רוח ים – פרובנס מוצעות תוכניות טיפוליות מקצועיות תוך ליווי צמוד של צוות מקצועי של רופאים ופרא-רפואי עד להצלחה והשגת המטרות של המטופל.

  איך דואגים לאיזון נפשי?

  כאשר מדברים על איזון נפשי הכוונה לניהול מהלך חיים תקין ושגרתי, ללא שיבושים בתפקוד היושבים על הרובד הנפשי. קל יותר להבין זאת כאשר פוגשים אדם או משפחה בסביבתם ישנו אדם ללא איזון מלא. לא מדובר כמובן במחלה אלא במצב נפשי שניתן בהחלט לטפל בו במגוון אמצעים וכלים. הטיפול יכול להיות מבוסס רובד אחד כמו טיפול פסיכולוגי או טיפול באומנות, וניתן לשלב כמה רבדים בתוכנית הטיפול כמו טיפול פסיכולוגי לצד טיפול התנהגותי מבוסס למידה ותירגול פשוטים. עבור כל אחד נבנית תוכנית טיפולית אישית, תחת בקרה ומעקב אחרי השגת יעדים והתקדמות.

  מתי דרוש איזון נפשי?

  אנשים רבים אותם פגשו ברחוב יכולים לטעון שאין להם איזון נפשי משום שהם נפרדו מבן זוג, פוטרו ממקום העבודה או שהם טרודים בענייני משפחה לא פשוטים. חשוב לחדד כי הכוונה במסגרת הדיון כאן היא הפרת האיזון אשר משפיעה באופן מהותי על מהלך החיים, מוציא את האדם מאיזון בריא ומונע ממנו לעתים לבצע פעולות יומיומיות פשוטות. מרבית האנשים שפגשו ברחוב אשר יטענו לכך שאין להם איזון בנפש הם לא מי שיוצאים מכלל תפקוד מלא או חלקי ביומיום. וכאשר יוצאים מרמת התפקוד הנדרשת – ניתן לקבל סיוע ועזרה בתוכנית טיפול מקצועית ומבוקרת.

  מסגרת הטיפול

  מסגרת של טיפול מקצועי עבור השגת איזון נפשי כוללת שלל אלמנטים תוכנים במטופל. לאחר אבחון והבנת המצב לעומק על ידי אנשי מקצוע נבנית תוכנית הכוללת את פרק הזמן, את התחנות והשגת אבני הדרך, הכלים הטיפוליים בהם יבוצע שימוש, חברי הצוות המקצועי ועוד. כלים טיפוליים הם למשל טיפול פסיכולוגי, טיפול תרופתי, טיפול התנהגותי, טיפול רגשי וגם אפשרות של טיפול קבוצתי. טיפול כזה מתקיים במרכז רוח ים – פרובנס. מדובר במתחם טיפולי ייחודי אשר מרכז מערך נרחב של אנשי מקצוע, שיטות טיפול מתקדמות, מרכז לינה ואירוח נעים וביתי, מעבדות וניתוח מדדים של המטופל ועוד. כל האמצעים הללו מיועדים להשגת מטרה אחת והיא שיפור באיכות חייו של המטופל והגעה לאיזון הנפש ברמה הרצויה. התוכנית כוללת בקרה ומעקב, וצוות רופאים מקצועי עתיר ניסיון.

  חוסר איזון נפשי

  חוסר איזון נפשי

  מצבים של חוסר איזון נפשי מגיעים על רקע של סיבות שונות, בין היתר בשל חרדות, טראומות מהעבר ועוד. הבשורה המשמחת היא שבהחלט ניתן לטפל בכך ולהגיע לאיזון הרצוי. השגת האיזון מתאפשרת הודות לכלים טיפוליים שונים ותוכניות טיפוליות יעילות המתאימות למטופל על בסיס אבחון. ניתן לשלב גישות שונות מהצד הרפואי וההוליסטי, לצד טיפול בכלים התנהגותיים. אחרי כמה טיפולים ומפגשים בהחלט רואים שיפור, כאשר חשוב להדגיש שדרושה גם נכונות המטופל וההתמדה שלו. מי שחווים חוסר איזון מגיעים ממגוון של רקעים ותרבויות, לכל אחד יש אופי אחר וסביבה שונה בה גדל. לכל אלו יש השפעה במידה כזו או אחרת על החוויות שלנו בהווה, וגם על מצבנו הנפשי.

  חוסר איזון נפשי נקודתי

  יש מצבים של חוסר איזון נפשי אשר לא דורשים תשומת לב טיפולית מיוחדת, משום שהם חלק משגרת היומיום ועוצמתם נמוכה מאוד. זה יכול לקרות למשל אחרי שנפרדנו מבני זוג כעבור כמה שנים של זוגיות צמודה, וזה יכול להופיע על רקע של פטירתו של אדם היקר לנו. אולם כאשר אנו מדברים על חוסר איזון הדורש תוכנית טיפולית הרי שאנו מדברים על מצבים עוצמתיים שלא חולפים תוך זמן סביר מעצמם, אלא כאלו אשר דורשים טיפול וסיוע של אנשי מקצוע.

  מעטפת תומכת

  על מנת להתמודד ולשים מאחור מצבי חוסר איזון נפשי הרי שדרושה מסגרת תומכת טיפולית ומקצועית. הכלים העומדים לרשות אנשי המקצוע כיום הינם יעילים מאוד, ודרושה התאמה נכונה למטופל על מנת להגיע להישגים, ובנוסף ליווי והדרכה מתאימים. ולכן ישנה חשיבות גבוהה מאוד למקצועיות של הרופא המטפל ושל הצוות התומך. במרכז רוח ים – פרובנס מתקיימות תוכניות טיפוליות מגוונות במגוון נושאי הנפש. המקום מציע מעטפת ותמיכה כוללנית עם כל ההיבטים הרפואיים והמקצועיים, טיפוליים וקבוצתיים. על בסיס אבחון מדויק ניתן להציע תוכנית תפורה למטופל, לעקוב אחר ביצועים והתקדמות ולשלב אלמנטים טיפוליים נוספים. בכל טיפול נפשי יש חשיבות גבוהה מאוד לסביבה בה מתקיים הטיפול ואינטראקציה בין המטופל לצוות המטפל, ועל כך מושם דגש רב. המעטפת כוללת גם מענה מקיף וקשר שוטף עם משפחת המטופל.

  ליצירת קשר

  השאירו פרטים וביחד נמצא את האיזון


   ×

   שיחת ווטסאפ

   דילוג לתוכן